Сеул: Северна Кореја истрела нови две ракети во морето

Северна Кореја во саботата истрела два проектили од краток дострел во водите на Јапонското море, извести армијата на Јужна Кореја..

Новинаската агенција Јонхап ја пренесе изјавата на началникот на армијата од Сеул дека проектилите биле лансирани од област во близина на североисточниот брег, без да прецизира за какви ракети станува збор или колку далеку летале.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top