Шок од Париз: Ништо од трансферот, Буфон оди во пензија!?

Еден од најквалитетните голмани на сите времиња Џанлуиџи Буфон најверојатно ќе ја заврши својата играчка кариера..

Причина за тоа е одбивањето на ветеранот да биде амбасадор на Светското првенство во Катар за да не биде доведен во разни шпекулации во врска со геополитичката состојба во светот. Договорот со ПСЖ имаше таква клаузула и Буфон сега сака сето тоа да го избегне.

Поради тоа, наводно одбил 16 милиони евра за две сезони, па можно е голманската позиција кај “светците” да ја пополни Џанлуиџи Донарума.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top