Силјановска: Немав ништо со финансиите во кампањата, Јанушев потпиша

Професорката Гордана Силјановска Давкова во вечерашното гостување на ТВ 21 се огради од финансискиот дел од претседателката кампања.

-Не сум размислувала за тоа да бидам на изборна листа, не сум добила таква понуда. Не можам да прејудуцирам. 

Правам разлика тоа тоа да бидете претседател на сите граѓани, а ова е нешто друго. За вакви работи не ме консултираат, можеби и јас бегам од таков однос.

 Јас кога зборам за стратегија, зборувам за коцепти, малку министерства, не треба заменици…. 

Што се однесува до УЈП и финансирањето на претседателската кампања, кога беше кампањата кажав дека не сакам да имам ништо со финансиите, Јанушев потпиша и тоа беше, рече Силјановска.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top