Силна порака од херојот на Италијанците: Послушајте го Матераци!

Херојот на италијанската фудбалска репрезентација од Светското првенство во 2006 година, Марко Матераци му се обрати на српскиот народ, односно на својот голем пријател Дејан Станковиќ, но од неговата порака можеме да научиме и ние Македонците..

„Мислам дека е многу важно да кажам дека ние Италијанците како народ многу згрешивме, не го сфативме сериозно она што ни го зборуваше нашата вчада и секој правеше тоа што го сака: некој шеташе, некој излегуваше со друштво и тоа е најлошата работа што можевме да ја направиме бидејќи овој вирус е проклет.

Ако сакате да трае 15-20 дена, правете го сето она што ви се кажува, не правете како нас Италијанците“, рече Матераци.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top