Сирија: Воздушните напади се закана за меѓународниот мир

Сирискиот министер за надворешни работи, Валид Муалем изјави дека нападите на Соединетите Американски Држави и сојузниците го кршат меѓународното право и принципите на Обединетите Нации..

-Сирија бара од меѓународната заедница силно да ја осуди оваа агресија, што ќе доведе до ништо друго освен поттикнување на тензии ширум светот и претставува закана за меѓународниот мир и безбедност во целина, рече министерот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top