Сите членови во изборниот штаб на Путин ќе работат волонтерски

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 18 март..

Членовите на предизборниот штаб на актуелниот руски претседател и кандидат за следните избори, Владимир Путин, ќе работат волонтерски.

Сите лица кои ќе работат на предизборната кампања на рускиот претседател ќе имаат статус на волонтери.

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 18 март. Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top