Сите го исмејуваа, а тој е најдобар играч за врска во Европа според статистиката

Полека но сигурно скапото засилување кое Барселона го плати 40 милиони евра започна да ги оправдува вложените пари..

Бразилецот Паулињо по трансферот од кинески Гуангжу Евергранде беше мошне оспоруван и исмејуван во јавноста.

Во недела Барселона славеше против Леванте со 3-0, а Паулињо го даде седмиот сезонски гол.

Од играчите за врска во топ пет лигите само Тхаувин од Марсеј и Мишел Грегорцш од Аугсбург имаат повеќе голови, осум, но на никој не му треба помалку минути за гол. Бразилецот седумте гола ги даде на 17 натпревари, а во просек погодуваше на секоја 131,71 минута.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top