Скандал во Саутемптон: Навивач успасен бидејќи ја исмевал смртта на Сала

Полицијата во Саутемптон уапси едно лице откако во јавноста излезе фотографија како ги трола фановите на Кардиф за смртта на Емилијано Сала..

Додека траеше натпреварот на овие две екипи, навивач симулирал летање, алудирајќи на тоа дека аргентинскиот фудбалер загина во авионска несреќа.

Тој е уапсен врз основа на фотографија, а во согласност со тоа што Саутемптон има податоци за сите свои сопственици на билети.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top