Славниот напаѓач предизвика нов СКАНДАЛ: Полицијата го уапси Вејн Руни

Прославениот англиски напаѓач, Вејн Руни денес е приведен во полициска станица во Вашингонт, информација која ја пренесуваат британските медиуми..

Руни наводно направил казниво дело откако го нарушил јавниот ред и мир на 12. декември минатата година кога пцувал и бил гласно на јавно место.

Одредени извори од САД велат дека Руни бил во пијана состојба, а денес бил првиеден поради сослушување.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top