Словенија ќе го ратификува Протоколот за македонскиот влез во НАТО

Словенечкиот парламент денеска се очекува да го ратификува Протоколот за македонското членство во НАТО..

Во рамките на вонредната седница треба да се обрати и македонскиот претседател на Собранието Талат Џафери, кој престојува во посета на Словенија. 

В четврток Протоколот ќе се најде на пленарна седница на алвбанскиот парламент и се очекува тој да биде изгласан едногласно приемот.

И на оваа седница би требало да присуствува Талат Џафери.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top