Сомнителен пакет доби и милијардер кој бараше оставка од Трамп

Сомнителен пакет со експлозивна направа пристигнал и на адресата на милијардерот Том Стејер , кој бараше оставка од претседателот Трамп..

Милијардерот од Калифорнија и Демократ, Том Стејер , кој повикуваше на инпичмент за претседателот на САД, Доналд Трамп е последен во низата видни личности, кои добија пакети со екслозивни направи.

Пакетите ги праќал 56 годишниот жител на Флорида, Цезар Сајок, кој е денеска приведен. Полицијата го испрашува Сајок, по што ќе се појави на суд, каде му се заканува изрекување затворска казна од 58 години .


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top