Сопругата на Бени Шаќири и пиша на пратеничката Дода: Никој во Македонија не гласаше за тебе

Фејсбук статус на Lisa Bauta Shaqiri.

Да ја потсетам госпоѓата Дода дека во Македонија никој не гласал за неа и затоа нема право да зборува во име на албанците во Макледонија.

Исто така, сакам да известам дека ние веќе одамна сме одлучиле каква држава сакаме, и дека нејзината реторика е страшно дебилна, поготово во време на политичка и меѓуетничка криза.

Ја повикувам јавно да се извини за овој дипломатски скандал!

Јас се оградувам од нејзината изјава, и очекувам истото да го направат и сите лидери на албанските партии во Македонија.

Исто така очекувам да ни каже колку е платена за оваа изјава од нејзиниопт коалиционен партнер Едмонд Темелко!

Фуј!Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top