Спасовски за ВМРО-ДПМНЕ: До гуша е во криминал, пола листи им се луѓе за кои се водат истраги

Спасовски на ТВ21 ги критикуваше ВМРО-ДПМНЕ..

„Правдата мора да е достапна за сите и да ги стигне сите кои работат противзаконски и овој Закон за јавно обвинителство што стапи на сила вчера, тоа го овозможува, сите случаи на висока корупција ќе добијат судска завршница.

Пола раководство на ВМРО-ДПМНЕ ви е до гуша во криминал. Сте во партијата со 50 милиони евра капитал. Од каде ви се тие пари – од украдени провизии. Па вас пола листи ви се луѓе за кои се водат истраги. Зошто не го поддржавте Законот за јавно обвинителство?” го праша носителот на листа во ИЕ 2 на коалицијата Можеме, Оливер Спасовски – кандидатот од ВМРО- ДПМНЕ, Владо Мислајловски и порача дека основите на правната држава се поставени, Законот и покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ е донесен и следува прочистување на правосудството и функционална правда.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top