Спектакуларен концерт пред споменикот на Филип Втори по повод 22 години независност

Одбележување на 22 годишнината од осамостојувањето на Р. Македонија.

Вечерва по повод 22 години независна и суверена Република Македонија, ке се одржи спектакуларен концерт на новиот плоштад кај споменикот на Филип Втори.

На концертот ке настапат наши  познати изведувачи како Каролина Гочева со нејзиниот бенд, групата Суперхикс и Аделина Тахири.

Концертот ке започне во 20 часот и 30 минути.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top