Малдини им се изначуди на фановите: Играв 8 финалиња, освоив 5 титули, ама памтат само едно

Легендарниот дефанзивец и капитен на Милан, Паоло Малдини пред точно една деценија ја заврши својата кариера како еден од најтрофејните играчи во Европа и особено во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Ајакс со еколошки гест – до Лил ќе патуваат со воз наместо со авион

Холандските шампиони, Ајакс, се решија за еколошката опција за патувањето за следниот меч во Лигата на шампионите против францускиот Лил, патувајќи со воз наместо со авион.

Прочитај повеќе

Македонија пукна во последните 15 минути, но и реми ништо немаше да значи

Македонската репрезентација со пораз од 0-2 се враќа од гостувањето во Полска со што шансите за пласман на Европското првенство преку квалификациите ги сведе на теорија.

Прочитај повеќе

Ботас со победа го промовираше Мерцедес во шампион

Валтери Ботас славеше во трката за Големата награда на Јапонија, стартувајќи од третото место кое го освои во квалификациите возени четири часа пред големото шоу.

Прочитај повеќе

Шпанија не успеа да победи, но Серхио Рамос е големиот херој на денот

Репрезентацијата на Шпанија го расипа перфектниот ефект во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а со тоа и не успеа да го запечати пласманот на него.

Прочитај повеќе

За Мурињо само еден играч е недопирлив: Португалецот го посочи најдобриот кој некогаш го видел

Во текот на тренерската кариера Жозе Мурињо промени доста клубови, тренираше врвни играчи, но за него само еден е недопирлив.

Прочитај повеќе

Крај на доминацијата на Ѓоковиќ: Надал се враќа на првото место!

Уште не може да се каже кој ќе ја заврши 2019 година на првото место на АТП листата, но се знае дека на 4 ноември таму ќе застане Рафаел Надал.

Прочитај повеќе

Трамп навести посредување во турско курдскиот спор

Американскиот претседател Доналд Трамп навести можност од американско посредување во судирот меѓу Турција и Курдите, по почетокот на турската воена операција на североистокот на Сирија

Прочитај повеќе

Црни облаци виснаа над Јапонија: Трката во Формула 1 ќе биде одложена?!

Одлуката за одржување на квалификациите за трката за Големата награда на Јапонија ќе биде донесена денекса, а главен проблем за ваквата одлука се силните ветрови и обилните врнежи од дожд.

Прочитај повеќе

Имам дресови на Реал, ама никогаш не сум ги облекол, алергичен сум на нив

Контроверзниот дефанзивец на Барселона, Жерард Пике призна дека има неколку дресови на најлутиот ривал Реал Мадрид, но тие му се само како сувенири/

Прочитај повеќе
Scroll To Top