Европа се тресе: Ни Погба во Реал, ни Де Лихт во Барса - се поради ФИФА

Еден од најпознатите фудбалски менаџер на денешнината Мино Рајола доби суспензија во траење од три месеци и тоа токму во периодот кога се најжешки преговорите за трансфери.

Прочитај повеќе

Волверхемптон е „џинот“ за Арсенал, Челси, Ливерпул и Тотенхем

Звучи неверојатно но вистинито, сезонава двете финалиња во ЛШ и ЛЕ ќе бидат составени од четири англиски екипи, Арсенал, Челси, Тотенхем и Ливерпул.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Новинар го расплака херојот на Тотенхем со видео од бразилски коментатор

Aко херојот на Тотенхем не заплака после голот во 96-та минута, тогаш мораше да пушти некоја солза во микс зоната, а на тоа го натера еден новинар.

Прочитај повеќе

Навивачите на Ливерпул во очај: Кога Компани ќе даде гол до 30 метри, тогаш знаеме дека сме проклети

Навивачите на Ливерпул очајуваат, а беа толку блиску последното коло од Премиер лигата да го дочекаат на првото место на табелата.

Прочитај повеќе

Некогашниот миленик им е последна надеж, но тој е суров: Ме плаќа Лестер, а не Ливерпул

Остануваат само уште две кола до крајот на возбудливата трка за титулата во Премиер лигата, а Манчестер Сити го пречекува Лестер

Прочитај повеќе

Му дојдоа преку глава: Мурињо удри по Невил и Сколс!

Постојаните критики од легендите на Манчестер Јунајтед, Гери Невил и Пол Сколс му дојдоа преку глава на Жозе Мурињо кој искористи уште една прилика да удри по нив.

Прочитај повеќе

Легендарниот Икер Касиљас доживеа срцев удар

Еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот, шпанската голманска легенда Икер Касиљас вчера утрото бил хоспитализиран во Ургентен центар во една приватна болница во Порто.

Прочитај повеќе

Меси-ефект: Пред 15 години Реал имаше 11 трофеи повеќе од Барса, сега е на -3

Барселона повеќе од една деценија доминира во шпанското првенство, во последните 11 години освои осум титули, а во последните 15, таа бројка е 10.

Прочитај повеќе
Scroll To Top