Ф1 и коронавирусот: Откажувањето на трките продолжува, се преговара за нов календар!

Формула 1 меѓу последните реагираше за укинувањето на трките од овој дел на сезоната, пред се бидејќи Австралија не беше големо жариште и поголем проблем беше влезот на луѓето од Европа

Прочитај повеќе

Клоп: Овој пораз не може да се спореди со тој од Вотфорд

Јирген Клоп е убеден дека неговиот тим одиграл многу подобро од натпреварот со Вотфорд, но сепак Челси ги искористил своите шанси и заслужил да се најде во следната фаза на сметка на Ливерпул.

Прочитај повеќе

Еден пораз му ја уништи „историската“ сезоната на Ливерпул!

Сезонава требаше да биде историска за митскиот англиски клуб, на чекор е од првата титула по 30 години и прва во Премиер лигата, а враќањето на списокот на шампионите требаше да го направи со стил – со соборување низа рекорди.

Прочитај повеќе
Scroll To Top