Мурињо се надева дека Скопје ќе биде среќно за него: Реал е фаворит, никогаш не сум го освоил Суперкупот

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо започна своевидна психолошка војна во пресрет на мечот со Реал Мадрид, истакнувајќи дека „Кралскиот клуб“ е фаворит во Суперкупот на Европа кој се игра утре во Скопје.

Прочитај повеќе

„Бомба“ од Англија: Кинески милијардер го купува Манчестер Јунајтед!!!

Кинески милијардер, чие име уште не се спомнува, е подготвен да го купи мнозинскиот пакет акции во Манчестер Јунајтед, пишува денеска угледниот Тајмс.

Прочитај повеќе

Каталонците објавуваат: Трансферот на Кутињо е веќе завршена работа!

Филипе Кутињо секој ден се повеќе ги исполнува спортските медиуми, а причина за тоа е интересот на Барселона за него по заминувањето на Нејмар во редовите на ПСЖ.

Прочитај повеќе

Компликации на трансфер-пазарот: Мбапе доживеа повреда, изгледа лошо!

Еден од најбараните фудбалери на трансфер-пазарот Килијан Мбапе доживеа повреда на синоќешниот натпревар против Тулуз на отворањето од новата сезона во француското првенство.

Прочитај повеќе

Два различни света: Нејмар ќе заработува 30 милиони, легендарниот Сер Стенли Метјуз, добивал само пет фунти!

Договорот на еден од најдобрите англиски фудбалери во историјата од 1932. година ќе се најде на аукција, а истиот открива интересни детали незамисливи за денешниот модерен фудбал.

Прочитај повеќе

Конте отпиша уште еден играч, Челси и натаму го намалува бројот на фудбалери

Конте има проблем со бројот на играчите, многумина заминаа, а сето тоа тој го направи за да го натера Абрамович на додатна инвестиција.

Прочитај повеќе

Лестер го доби напаѓачот на Манчестер Сити

30 милиони евра е сумата која Лестер се сложи да ја плати на Манчестер Сити за Калечи Ихеначо, но Сити побара и да се вметне клаузула која може да ја попречи продажбата во случај да одлучат да го задржат нигерискиот репрезентативец.

Прочитај повеќе

Бобан Николов: Не дојдовме во Копенхаген за да дигнеме бело знаме!

Во пресрет за утрешната реванш средба на Вардар против Копенхаген, „црвено-црните“ го одработија последниот тренинг ноќеска, на стадионот во Данска, па играчите дадоа свои коментари за тоа што очекуваат на утрешната средба.

Прочитај повеќе
Scroll To Top