Емотивно простување: Откриена пораката која Зидан им ја испратил на играчите на Реал

Легендарниот Зинедин Зидан пред два дена ја шокираше целата фудбалска јавност со одлуката да го напушти тренерското место во Реал Мадрид.

Прочитај повеќе

Им ја донесе европската титула на Јунајтед, а сега пристига кај Мурињо

Навивачите не би имале ништо против, сепак им го поклони најголемиот успех во поновата историја, а тоа е титулата во Лигата на шампионите. Дали Манчестер Јунајтед ќе биде следната дестинација на Џон Тери?

Прочитај повеќе

Англичаните откриваат: Бејл ги реши, па тешејќи ги мина 20 минути во соблеквалната на Ливерпул

Медиумите на островот утрово повикувајќи се на изворот „Спортсмаил“ кој прв ја објави информацијата, пренесуваат дека Герет Бејл по финалето од Лигата на шампионите минал 20 минути во соблекувалната на Ливерпул.

Прочитај повеќе

Нова војна во Италија: Јувентус со 110 милиони евра тргна по најдобриот играч на Интер

Екипата на Интер по долго време се избори за пласман во Лигата на шампионите, но во елитното натпреварување може да биде без својот најдобар играч и капитен.

Прочитај повеќе

Шок на „Олд Трафорд“: Погба побарал да си оди, одлуката е кај Мурињо!

Англиските медиуми тврдат дека Пол Погба побарал од Раиола да му овозможи да си замине од Манчестер Јунајтед. Неговата замена се знае, но постојат неколку проблеми.

Прочитај повеќе

Морбидно: Навивачи на Ливерпул со гнасни пораки му се нафрлија на трагичарот Кариус

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус, немаше ноќ која ќе сака долго да ја памети во својот живот, бидејќи во финалето на Лигата на шампиони, направи две грешки со кои му го подари трофејот на Реал Мадрид.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Кариус и Бејл испишаа историја за Реал Мадрид: „Кралевите“ не го даваат својот трон

Реал Мадрид продолжува да испишува историја. Откако „Кралевите“ минатата сезона станаа првиот тим во историјата кој ја одбранил титулата во овој формат, сега Реал по трет пат успева да го освои кровот на Европа.

Прочитај повеќе
Scroll To Top