Суперкомпјутерот направи прогноза: Еве кој ќе биде новиот светски шампион!

Англичаните, како и за Премиер лигата и за Лигата на шампионите, повторно го активираа суперкомпјутерот со цел да дојдат до одговорот на тоа кој ќе го освои Светското фудбалско првенство во Русија.

Прочитај повеќе

Бадијал им е се: Играт најдобар фудбал во Европа, но не можат никако да го наполнат својот стадион

Иако оваа сезона Манчестер Сити игра брилијантно како во Премиер лигата, така и во Лигата на шампионите, сепак мака мачи со публиката која никако да го исполни нивниот стадион „Етихад“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Меси не можеше да го гледа срамот на аргентинската репрезентација

Аргентинската репрезентација претрпе еден од најтешките порази во поновата историја откако синоќа загуби од Шпанија во Мадрид со 1-6.

Прочитај повеќе

Сопственикот на Монако се огласи околу тоа дали ќе го купи Милан

Рускиот мулти милијардер Дмитри Рибовљев, во чија сопственост е фудбалскиот клуб Монако, се веруваше дека е заинтересиран да го купи и Милан, за кој се појавија шпекулации деновиве.

Прочитај повеќе
Scroll To Top