Ќе биде ли Ливерпул комплетен против ПСЖ?

Ливерпул вечерва на стартот од новата сезона го пречекува францускиот првак ПСЖ, екипа која последните години има големи амбиции да го освои големиот пехар, но тешко стигнува и до финалниот натпревар

Прочитај повеќе

Дојде како замена за Алвес, ама Меси не го сака и ќе мора да биде продаден

Актуелниот шпански првак Барселона во јануарскиот преоден рок најверојатно ќе се ослободи од единствениот класичен десен бек во тимот.

Прочитај повеќе

Тврдењето на Мојс звучи излитено: Јас сум елита, само тројца се пред мене во Англија!

Шкотскиот менаџер Дејвид Мојс истакна дека по бројот на победи во Премиерлигата, пред него се само тројца менаџери, Алекс Фергусон, Арсен Венгер и Хари Реднап.

Прочитај повеќе

Навивачите на Ливерпул загрижени - има ли проблем на теренот ?

Екипата на Ливерпул одлично ја почна сезоната со пет победи од исто толку натпревари во Премиер лигата, но навивачите на „црвените“ се загрижени.

Прочитај повеќе

Клоп: Уште е рано, далеку сме од најдоброто издание

Екипата на Ливерпул ја постигна и петтата победа во шампионатот и тоа е најдобриот старт на „црвените“ од постоењето на Премиер лигата. Во дербито на колото избраниците на менаџерот Јирген Клоп го совладаа Тотенхем на Вембли со 2:1.

Прочитај повеќе

Гвардиола воодушевен од својот играч: Му благодарам на клубот што ми го купи

Манчестер Сити ја продолжи добрата низа од стартот на сезоната, па по трите триумфи и едното реми, денеска запишаа нова победа, откако славеа против Фулам со 3:0 на домашен терен.

Прочитај повеќе

Монпелје ќе покаже каков ќе биде овој Вардар

Вардар и Металург денеска ја отвараат новата сезона во Лигата на шампионите. Македонскиот првак му гостува на бранителот на титулата, додека тимот од Автокоманда игра против Спортинг Лисабон.

Прочитај повеќе

Почнува пеколот во Барса: Валверде тргнува со рецептот на Зидан

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде изјави дека на тимот му претстои многу напорна прогрма поради што ќе почне со ротации во составот.

Прочитај повеќе

Полска нема да прифати евентуални санкции од ЕУ кон Унгарија

Полска соопшти дека ќе се спротивстави на евентуални санкции од ЕУ против Унгарија, која што е обвинета за кршење на прописите во Унијата во делот на демократијата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top