Мурињо потенцира која екипа ја посакува, а која екипа не во следната фаза од ЛЕ

Манчестер Јунајтед со нетрпение го очекува следниот противник во Лига Европа, откако денеска на мечот против Сент Етјен обезбедија пласман понатаму.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО): Последните господа во фудбалот: Касилјас и Буфон го расплакаа цел свет

Најголемите голмански легенди на денешнината Икер Касилјас и Џанлуиџи Буфон синоќа по 17. пат играа еден против друг во своите блескави кариери.

Прочитај повеќе

На Руни му предложија чудна трансфер опција надвор од Јунајтед

Капитенот на Англија и Манчестер Јунајтед, веќе подолг период е надвор од секоја голгетерска и врвна форма, и се почесто му советуваат да го напушти Јунајтед, и да замине во некоја друга екипа.

Прочитај повеќе

Иако Монако загуби, Фалкао предупреди дека ништо не е готово

По импресивното издание вечерва на „Етихад“, напаѓачот на Монако, Радамел Фалкао, истакна дека со поразот не завршува ништо, и дека неговата екипа ќе се бори во реваншот за да ја надополни негативата.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО): Луд Ол стар меч: Дејвис постави нов рекорд по бројот на дадени поени

Ентони играше на свој терен, пред домашна публика и постигна неверојатни 52 поени, во победата од 192:182 на Западот против Истокот

Прочитај повеќе

Кое е момчето кое ќе го замени Варди во редовите на актуелниот шампион?!

Варди оваа сезона постигна само пет погодоци во Премиер лигата и неговата неефикасност е сигурно една од причините за лошите резултати на тимот.

Прочитај повеќе

Од Острвот стигнува бомбастична вест: Енрике дефинитивно заминува, а неговиот наследник е од Премиер лигата?!

Факт е дека Барса оваа сезона не игра на задоволително ниво, а тоа го покажуваат и резултатите. Заостануваат зад Реал со четири бодови во Примера.

Прочитај повеќе

Роман Абрамовиќ го потврди заминувањето на клучниот човек од Челси

Кристијан Пурслов, некогашниот човек на Ливерпул пристигна во Челси во октомври 2014. година и имаше удел во значајните комерцијални задачи.

Прочитај повеќе
Scroll To Top