Законот за СЈО пред Влада, министрите ќе го разгледуваат и Законот за Совет на јавни обвинители

На денешната владина седница, на предлог на Министерството за правда ќе биде разгледан Предлог – законот за јавното обвинителство, како и Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавни обвинители.

Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед има поевтина варијанта за дефанзивата од Мегвајр

Манчестер Јунајтед треба да размисли да ја отфрли понудата за Хари Мегвајр од Лестер, која била се уште на маса пред „лисиците“ и да донесат друг фудбалер.

Прочитај повеќе

Баерн му нуди трампа на Сити, Гвардиола е заинтересиран

Лерој Сане и понатаму не е сигурен во своето останување во Манчестер Сити. Бара гаранции дека ќе игра, има договор до 2021. година и не сака да го продолжи.

Прочитај повеќе

Путин: Верувам дека Русите и Украинците се еден народ, една нација

Претседателот на Русија Владимир Путин во интервју за американскиот режисер Оливер Стоун кажа дека верува дека Русите и Украинците сочинуваат една нација и дека тие две држави треба да најдат начин да се интегрираат.

Прочитај повеќе

Македонија и Србија го поделија дипломатскиот објект на СФРЈ во Атина

Генералниот секратар во српското МНР и претставник во Мешовититот комитет за распределба на дипломатскиот и конзуларниот имот на поранешна СФРЈ, Вељко Одаловиќ изјави дека е завршена поделбата на објектот во Атина меѓу Србија и Северна Македонија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top