(ВИДЕО): Мурињо со ново шоу - по ремито со Севиља, доби прашање, па го гушна новинарот

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра реми без голови против Севиља во првиот 1/8 финален меч од Лигата на шампионите, а тренерот на гостите Жозе Мурињо во микс зоната направи едно мало шоу.

Прочитај повеќе

Левандовски ја разјаснува трансфер ситуацијата во која медиумите немилосрдно го ставија

По низата шпекулации за неговата иднина, се огласи и самиот Левандовски, кој ја смири ситуацијата со тоа што изјави дека е фокусиран само на Баерн Минхен и на никој друг.

Прочитај повеќе

Марко Асенсио се запиша во историјата, Реал прв дојде до 6.000 голови, а Бензема погоди првпат по три месеци!

Реал Мадрид синоќа запиша гостинска победа над Бетис со 5:3, но „Кралевите“ на овој дуел станаа и првата екипа која ја минала бројката од 6.000 постигнати голови во шпанскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Пандев: Цел живот ќе сум му благодарен на Интер

Македонкиот репрезентативец, Горан Пандев продолжи и понатаму да ги „тресе“ своите поранешни клубови, па откако погоди против Лацио, истото го стори и вчера против Интер.

Прочитај повеќе

Загреб му го сервира првото место на Вардар: Нант без Кире падна во Хрватска!

Вардар доби ветер во грб во трката по првото место во групата А од Лигата на шампионите. Неговиот најсериозен конкурент, Нант, вечерва му се покори на ППД Загреб со 23-22.

Прочитај повеќе

Лукаку: Уште сега можам да ви потврдам кој ќе биде мојот последен клуб во кариерата

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, ветува дека еден ден ќе се врати во неговиот прв клуб, Андерлехт, кој во минатото му даде шанса да направи професионална кариера.

Прочитај повеќе

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто

Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3-1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5-0 го победи Порто на Драгао.

Прочитај повеќе
Scroll To Top