„Стариот“ го врати куферчето во базата - ќе се реинкарнира оној победнички ДНК во Манчестер!

Бомбастично утрово одекна веста дека на помош кај Оле Гунар Солскјер доаѓа стариот лисец, искусниот Сер Алекс Фергусон.

Прочитај повеќе

Сари „удри“ по своите фудбалери: Пред 15 години тоа беше тешко, но сега и тоа како ни е потребно

Фудбалерите на Челзи викендов на свој терен загубија од Лестер со 0-1, а менаџерот на тимот од „Стенфорд Бриџ“, Маурицо Сари планира на своите играчи да и пружи помош на психолошки план.

Прочитај повеќе

Покетино победата над Евертон поради симболика, ја посвети на својата сопруга - еве и зошто

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, по уверливата победа на Гудисон Парк кај Евертон (2:6), победата симболично ја посвети на својата сопруга а подоцна и објаснуваше зошто.

Прочитај повеќе

Ваква доминација не се памети: Јуве со победата над Рома испиша нов рекорд

Актуелниот италијански првак Јувентус, иако е само декември, може слободно да се каже дека сигурно чекори кон одбрана на титулата.

Прочитај повеќе

Соиграчот на Роналдо: Пред да се пресели во Јувентус, ме изненади со нешто на СП во Русија

Родриго Бентанкур раскажа за пријатното изненадување од страна на Кристијано Роналдо на СП во Русија минатото лето.

Прочитај повеќе

Трансфер бомба во Подгорица: Двократниот НБА шампион потпиша за Будуќност

Актуелниот шампион на АБА лигата, тимот на Будуќност кој оваа сезона за првпат настапува во Евролигата уште еднаш покажа дека не се шегува кога станува збор за трансфер пазарот.

Прочитај повеќе

Торес е оптимист: Атлетико не се плаши ни од Роналдо, ни од било кого

Поранешниот напаѓач и капитен на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес, е голем оптимист во пресрет на мечот помеѓу својот поранешен клуб со Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Солскјер има право на само две засилувања - дозна и со колкав буџет за тоа располага

Новиот шеф на „црвените ѓаволи“ ќе мора да се задоволи со скромна сума за реновирање на тимот. Манаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер од управата на клубот за зимскиот преоден рок ќе добие 55 милиони евра.

Прочитај повеќе

Фудбалерот на ПСЖ потрошил 5000 евра на СМС за да ја исфрли поранешната од „Големиот брат“

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Хесе Родригез потрошил 5000 евра за СМС пораки за да поранешната девојка, Аура Руис ја исфрли од „Големиот брат.“

Прочитај повеќе
Scroll To Top