Шекил О'Нил: Нема зборови со кои можам да ја опишам мојата болка...

Легендарниот Шекил O'Нил кој во добар дел од својата кариера играше заедно со Коби Брајнт е облиен во тага по трагичната вест за својот пријател.

Прочитај повеќе

Барикело: Хамилтон е поталентиран и од Шуми и од Сена

Поранешниот Ф1 возач Рубенс Барикело вели дека актуелниот шампион, Луис Хамилтон е поталентиран возач од неговиот поранешен тимски колега Михаел Шумахер, но и од легендарниот Аиртон Сена, велејќи дека никој не бил толку смирен под притисок.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Илузија на моментот со нервозниот Бруно Фернандеш - гасам камери и тргнувам кон Манчестер!

Многу интересен натпревар гледавме вечерва помеѓу Брага и Спортинг Лисабон во плејофот од полуфиналето во тамошниот Лига Куп.

Прочитај повеќе
Scroll To Top