(ФОТО+ВИДЕО) Перо Антиќ дебитираше во НБА

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ го имаше своето деби во дресот на Атланта Хоукс во рамките на натпреварите од предсезоната во НБА лигата, и тоа против шампионот Мајами.

Прочитај повеќе

(Видео): Челси го оствари и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата

Фудбалерите на Челси го остварија и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата, поради тоа што како гости го совладаа Норвич со резултат 3:1.

Прочитај повеќе

Дипломатски тениски турнир по повод 11ти Октомври

Министерството за надворешни работи денеска на терените на ТК АБЦ ќе го организира традиционалниот дипломатски тениски турнир, кој се одржува во чест на државниот празник „11 Октомври“.

Прочитај повеќе
Scroll To Top