Вест Хем сака да биде поголем од Тотенхем, Челси и Арсенал во Лондон!

Вест Хем сака да го прошири својот капацитет на стадионот, за повеќе од 2.000 столчиња, со цел да го направат најголем стадион во престолнината на Англија.

Прочитај повеќе

Конечно прифатена понудата на Интер, „Нероазурите“ го добиваат посакуваното засилување

Интер е се поблиску до трансферот на Николо Барела, со оглед на тоа дека Каљари наводно одлучи да ја прифати понудата на „Нероазурите“ од 45 милиони евра плус бонуси.

Прочитај повеќе

Гризман не се појави на тренингот на Атлетико, ќе добие парична казна

Ситуацијата со Антоан Гризман уште не е решена, тој и натаму е играч на Атлетико Мадрид, но не се појави на стартот на подготовките на својот клуб.

Прочитај повеќе

Руски фудбалер прави луд трансфер - промени 3 клуба во 10 ден-

Минатите години во фудбалот бевме сведоци на многу трансфери, играчи кои променија многу клупски бои, но никогаш немавме трансфер на играч кој во 10 дена промени три клуба.

Прочитај повеќе

Конечно мрднаа работите на Олд Трафорд: Јунајтед на преговори со српската ѕвезда

Со оглед на тоа што Пол Погба се поверојатно заминува од Манчестер Јунајтед, раководството на клубот тргна по негова замена.

Прочитај повеќе

Арсенал пред ангажман на големо засилување – тргна по фудбалерот на Реал Мадрид

На екипата на Арсенал оџајно и се потребни засилувања за новата сезона, но има голем проблем со лимитираниот буџет кој ако е за верување изнесува амо 45 милиони фунти.

Прочитај повеќе

Пред финалната одлука за рекорден трансфер – Јунајтед доби совет да му се јави на – Мино Раиола!

Манчестер Јунајтед веќе е одбиен за Хари Мегвајр ова лето, црвените ѓаволи доставиле понуда од 70 милиони фунти, но биле експресно одбиени од Лестер.

Прочитај повеќе

Интер е во незавидна ситуација, Икарди ќе им го уништи летото!

Мауро Икарди ќе се појави на прозивката во Интер, а италијанските медиуми пренесуваат дека тој нема намера да го напушти клубот, освен ако не го пуштат во Јувентус.

Прочитај повеќе

Реал има поважни работи: „Кралевите“ нема да играат на Бернабе до 14 септември

Раководството на Реал Мадрид упати барање до Ла Лига во првите три кола од шпанското првенство во новата сезона да не игра на домашен терен.

Прочитај повеќе
Scroll To Top