Трансфер лавиринтот: Баерн го пушта Даглас во Јуве, но пред тоа мора нешто да исполнат

Сигурно дека една од главните трансфер саги во Европа летово ќе се одвива на релација Минхен – Торино, и евентуалното заминување на Даглас Коста во Јуве.

Прочитај повеќе

Македонија го демолираше Азербејџан - следен предизвик е Албанија

Одбојкарите на Македонија вечерва очекувано убедливо во три сета ја совладаа селекцијата на Азербејџан (25-19, 25-19, 25-20), па по еден ваков триумф, со голема самодоверба ќе им пристапат на следните предизвици.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО): УЕФА го најави големото финале во Скопје: Двата фудбалски џинови во Македонија

Македонија може да биде горда, на 8. август ќе се случи можеби најголемото фудбалско збиднување кај нас, ние ќе бидеме домаќин на големото финалер од УЕФА Супер купот.

Прочитај повеќе

Можеби неинтересно, но годинешното НБА финале со рекордна гледаност

Годинешното финале во НБА лигата, можеби и не понуди голема возбуда, со оглед на тоа дека само на два натпревари донекаде беше неизвесно кој ќе се радува на крајот.

Прочитај повеќе

Селекторот Ангеловски: Македонија вечерва загуби, но доби нешто сосема ново

Репрезентацијата на Македонија вечерва иако загуби, не разочара тотално, бидејки игравме против една од најсилните европски селекции, против Шпанија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top