(ФОТО+ВИДЕО) Перо Антиќ дебитираше во НБА

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ го имаше своето деби во дресот на Атланта Хоукс во рамките на натпреварите од предсезоната во НБА лигата, и тоа против шампионот Мајами.

Прочитај повеќе

(Видео): Челси го оствари и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата

Фудбалерите на Челси го остварија и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата, поради тоа што како гости го совладаа Норвич со резултат 3:1.

Прочитај повеќе

Дипломатски тениски турнир по повод 11ти Октомври

Министерството за надворешни работи денеска на терените на ТК АБЦ ќе го организира традиционалниот дипломатски тениски турнир, кој се одржува во чест на државниот празник „11 Октомври“.

Прочитај повеќе

(Видео): Олимпискиот оган за Сочи 2014 официјално предаден на Русија

Во Олимпија, Грција, вчера, во 11 часот, на традиционален начин беше запален олимпискиот пламен, симболот на Олимписките игри, 132 дена пред почетокот на ЗОИ во Сочи.

Прочитај повеќе

Жени денес лудуваа и возеа на рели крос трка во Делчево

На 34-то интернационално рели крос со теренски возила, Делчево 2013, жени од Македонија „ го скршија мразот“ и за прв пат се натпреваруваа жени на рели крос.

Прочитај повеќе
Scroll To Top