(Фотографии) Како навивачката фаланга ги бодреше Кошаркарите на плоштадот „Македонија“

ФАЛАНГА заедно со верната публика во живо го следеше натпреварот помеѓу Македонија и Србија од Плоштадот Македонија.

Прочитај повеќе

Марин Докузовски добитник на наградата „8 Септември“ за животно дело

Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација Марин Докузовски е добитник на Осмосептемвриската награда за Животно дело во областа на спортот, соопштија од Агенцијата за млади и спорт

Прочитај повеќе

Девет тренери на „црната листа“

Арсенал, Челзи, Ливерпул, Манчестер Cити, Манчестер Јунајтед, Њукасл, Cаутемптон, Cтоук и Тотенхем, се деветте фудбалски клубови кои не довеле ниту еден Британец во своите редови во изминатиот преоден рок

Прочитај повеќе

Роман Абрамовиќ ќе ја купува Црвена ѕвезда

Cопственикот на Челзи, е подготвен преку своите пријатели да инвестира во поранешниот првак на Европа и за кратко време, од него, да направи редовен учесник во Лигата на шампиони

Прочитај повеќе
Scroll To Top