Македонскиот фудбал слави 20 години самостојност

Пред 20 години, македонскиот фудбал отвори нова страница од својата историја. На 13.10.1993. година во Крањ фудбалската репрезентација на Македонија против Словенија го одигра првиот натпревар под закрилата на УЕФА.

Прочитај повеќе

(ФОТО+ВИДЕО) Перо Антиќ дебитираше во НБА

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ го имаше своето деби во дресот на Атланта Хоукс во рамките на натпреварите од предсезоната во НБА лигата, и тоа против шампионот Мајами.

Прочитај повеќе

(Видео): Челси го оствари и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата

Фудбалерите на Челси го остварија и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата, поради тоа што како гости го совладаа Норвич со резултат 3:1.

Прочитај повеќе
Scroll To Top