Емануел Еменике е новото засилување на Фенербахче

Тој за Фенербахче настапуваше во 2011 година, но набргу го напушти клубот откако изби аферата околу наместени натпревари поради кој „сино-жолтите“ беа казнети.

Прочитај повеќе

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал во четвртфиналето во Монтреал

Шампионот од "Вимблдон" Енди Мареј пак изгуби со 4:6, 3:6 од Летонец Ернестс Гулбис. Првиот поставен и трикратен шампион во Канада, Ѓоковиќ го загуби првиот сет, пред да го надигра со 2:6, 6:4, 6:4 Денис Истомин.

Прочитај повеќе
Scroll To Top