Серена ја победи Шарапова за финале во Бризбејн

Во второто полуфинале Вилијамс денеска ја совлада Шарапова со 2:0 – по сетови 6:2 и 7:6. По убедливата игра во првиот сет, вториот помина со по три брејка, а на крајот беше одлучен по тај-брејк со 9:7 за американската тенисерка

Прочитај повеќе
Scroll To Top