Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал во четвртфиналето во Монтреал

Шампионот од "Вимблдон" Енди Мареј пак изгуби со 4:6, 3:6 од Летонец Ернестс Гулбис. Првиот поставен и трикратен шампион во Канада, Ѓоковиќ го загуби првиот сет, пред да го надигра со 2:6, 6:4, 6:4 Денис Истомин.

Прочитај повеќе

Македонските кадети на европски шампионат за кошарка

Само двете првопласирани репрезентации во четирите групи ќе продолжат во четвртфиналната фаза, а пласман во поквалитетната дивизија А ќе обезбедат само трите првопласирани селекции.

Прочитај повеќе

Луис Суарез не сака да игра пријателски натпревар

Суарез и неговото заминување од Ливерпул е актуелно цело лето и тој сега се повикува на џентлментскиот договор со клубот, доколку стигне понуда од тим што игра во Лигата на шампионите и е поголема од 35 милиони фунти, тој да добие исписница од „црвените“.

Прочитај повеќе

Антиќ ќе стартува против Далас

Првиот домашен натпревар Атланта ќе го игра на 1 ноември против Торонто. Инаку, новата сезона (2013/2014) ќе почне на 29 октомври кога се играат натпреварите: Мајами (шампион) - Чикаго и Лос Анџелес Лејкерс - Лос Анџелес Клиперс.

Прочитај повеќе

Во продажба билетите за кошаркарскиот натпревар Македонија-Литванија

Влезниците ќе продаваат по цена од 150 денари (горни трибини) и 250 денари (партер), а може да се набават на сите продажни места низ државата на МК-Тикетс и ОНЕ.

Прочитај повеќе

Ќерката на газдата на Формула 1 остана без 500.000 фунти

Петра својот дом во Лондон го даде на продажба и за време на едно од разгледувањата исчезна дијамантски ролекс часовник и пар обетки во вредност од половина милион фунти.

Прочитај повеќе
Scroll To Top