Елена Стојчевска од Делчево се закити со златен медал

Сребрениот медал на Елена Стојчевска од Делчево на Европското првенство во кик-бокс во Полска стана златен, откако во финалето ја совлада својата противничка од Хрватска и се искачи на тронот, освојувајќи го златниот медал…

Прочитај повеќе
Scroll To Top