Македонските кадети на европски шампионат за кошарка

Само двете првопласирани репрезентации во четирите групи ќе продолжат во четвртфиналната фаза, а пласман во поквалитетната дивизија А ќе обезбедат само трите првопласирани селекции.

Прочитај повеќе

Луис Суарез не сака да игра пријателски натпревар

Суарез и неговото заминување од Ливерпул е актуелно цело лето и тој сега се повикува на џентлментскиот договор со клубот, доколку стигне понуда од тим што игра во Лигата на шампионите и е поголема од 35 милиони фунти, тој да добие исписница од „црвените“.

Прочитај повеќе

Антиќ ќе стартува против Далас

Првиот домашен натпревар Атланта ќе го игра на 1 ноември против Торонто. Инаку, новата сезона (2013/2014) ќе почне на 29 октомври кога се играат натпреварите: Мајами (шампион) - Чикаго и Лос Анџелес Лејкерс - Лос Анџелес Клиперс.

Прочитај повеќе

Во продажба билетите за кошаркарскиот натпревар Македонија-Литванија

Влезниците ќе продаваат по цена од 150 денари (горни трибини) и 250 денари (партер), а може да се набават на сите продажни места низ државата на МК-Тикетс и ОНЕ.

Прочитај повеќе

Ќерката на газдата на Формула 1 остана без 500.000 фунти

Петра својот дом во Лондон го даде на продажба и за време на едно од разгледувањата исчезна дијамантски ролекс часовник и пар обетки во вредност од половина милион фунти.

Прочитај повеќе

Герет Бејл добивал смртни закани

Раководството на Тотенхем, по добиените сознанија за смртните закани упатени кон Бејл презело мерки за зголема безбедност на фудбалерите, а случајот е пријавен и во полиција, која почнала истрага.

Прочитај повеќе
Scroll To Top