„Спортски бон-тон“ во Теарцe

Претседателот Иванов, заедно со амбасадорот на САД, Пол Волерс во општина Теарце..

Претседателот Иванов, заедно со амбасадорот на САД, Пол Волерс, денеска присуствуваа на спортско-културната манифестација што се одржа во спортската сала на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Теарце.

Целта на проектот „Социјална и етничка интеграција преку спортот - Спортски бон-тон“ е промовирање на спортот како општествена активност преку која со игра, забава и дружење на децата и младите од различна етничка припадност се зацрврстуваат меѓуетничките односи во Република Македонија.

Повеке фотографии од настанот погледнете овде:


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top