Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

Протестите ескалираа кога демонстрантите се обиддоа да го пробијат кордонот на полицајци кои во голем број го обезбедуваа настанот..

Демонстрантите почнаа да фрлаат разни предмети кон полицајците кои возвратија со созавец.

Околу 80 автобуси со демонстранти од Северна Грција пристигнаа  пред селото Псарадес за да протестираат против потпишувањето на Договорот.Тие носеа импровизирана бесилка, транспаренти против владата, грчки и црни знамиња и извикуваа „Стоп за договорот“’,„Предавници“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top