Српскиот претседател Вучиќ заврши во болница – за неговата здравствена состојба известија рано српските медиуми

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доцна синоќа бил примен во болница поради кардиоваскуларни проблеми..

Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

Вучиќ пред само недела дена беше во С. Македонија каде се сретна со премиерот Заев и албанскиот премиер Еди Рама.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top