Стејт Департментот разочаран од Унгарија

САД разочарани од одлуката на Унгарија за екстрадација на двајца осомничени за трговија со оружје.

САД се разочарани од унгарската одлука да го отфрли нашето барање за екстрадиција на двајца осомничени за трговија со оружје и наместо тоа ги екстрадираше во Русија, каде што е нејасно дали ќе бидат изведени на судење. Оваа одлука не е во согласност со нашето партнерство за правда – соопшти преку Твитер, Хедер Науерт, портпаролката на Стејт Департментот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top