Стоилковски: Дали стравот кај Костадинов е дознавањето за неговиот неморален карактер?

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов, изјави Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ..

-Човекот здушно го брани криминалот на Зоран Заев, како да се работи за сопствен интерес. Очигледно е дека зад паниката на Костадинов се крие и личен интерес и спречување на јавноста да дознае за неговиот неморален карактер. Костадине, наместо да се мачиш и да седиш по цел ден на тастатура, дојди овде пред камерите, да се соочиме со аргументи. Па да им одговориш на граѓаните. Дали си толку гласен, затоа што твои фотографии и тонски записи се најдени во телефонот на твоето другарче Боки Тредичи? Рече Стоилковски.

Дојди Костадине тука пред камери кажи им на граѓаните, дали и во кои два големи градови во една наша соседна држава си се забавувал до раните утрински часови со другарчето Боки Тредичи? Чии пари си трошел таму, доколку си бил!? Праша Стоилковски.

-Колку пари Костадине наместо за плочки во зградата на Интерни клиники завршија за луксузните забави со Боки Тредичи? Дали неморалните и развратни забави се животот кој што го ветувавте Костадине Костадинов!? Дојди Костадине, не се плаши, победи го стравот и кажи им на граѓаните што има во телефонот на Боки Тредичи што ти предизвикува толкав страв? Доколку Заев се плаши од тоа да не се дознае дали чантата со милиони завршила на Илинденска бр. 2, дали ти се плашиш да не го дознаат граѓаните твојот неморален карактер? Излези Костадине не се плаши. Тука пред новинарите ќе им кажеш на граѓаните, не мачи ги и и нив но и себе да доаѓаат по два пати, повика Стоилковски.

И  секако за крај Костадине, го делиш ли ставот на Зоран Заев за Боки Тредичи? Подвлече Стоилковски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top