Столтенберг: Не дозволувајте минатото да ви ја уништи иднината

Генетралниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на средбата со Зоран Заев порача, државата да не дозволи минатото да и ја уништи иднината..

„Подготвени сме да ви кажеме добредојде во семејството на НАТО. Со премиерот Ципрас покажавте храброст и сега вие создавата подобра иднина за земјата. Вашиот глас ќе биде важен за одлуките и да ја сочувате вашата земја сигурна. Вие наскоро ќе бидете дел од тој успех. Ви благодариме уште еднаш и не дозволувајте минатото да ви ја уништи иднината“, рече Столтенберг.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top