Судскиот Совет донесува одлука за имунитетот на судиите приведени во вчерашната акција

Судиите и стручните соработници се товарат за несовесно работење со што го оштетиле буџетот за над 1 милион евра..

Судскиот Совет оддржува седница на која одлучува за имунитетот на судиите приведени во вчерашната полициска акција „Jустиција“.

Доцна синоќа заврши сослушувањето во Кривичниот суд. Судиите и стручните соработници се товарат за несовесно работење со што го оштетиле буџетот за над 1 милион евра.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top