Сузана Спасовска во посета на Кинескиот ѕид

Сузана Спасовска го посети Кинескиот Ѕид, а присутните ги почести со песна и тоа на кинески јазик..

Фолк пејачката Сузана Спасовска периодов е во посета на НР Кина. Сузана е навистина среќна поради тоа, па на социјалните мрежи редовно ги известува обожавателите од таму и не крие дека ужива во секој момент.

Пејачката го посетила и Кинескиот Ѕид, па сподели видео и се пофали дека искачила 6.000 скали, за да стигне до него, а таму ги почести присутните со песна. Ни помалку ни повеќе, туку на кинески јазик.

Минувачите се воодушевени од изведбата на Сузе, па застануваат да и аплаудираат.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top