СВЕТ БАЛКАНОТ ЌЕ ЕКСПЛОДИРА! ЕУ И САД МОРААТ ВЕДНАШ ДА РЕАГИРААТ

Балканот ќе експлодира! ЕУ и САД мораат веднаш да реагираат.

Пензионираниот американски генерал Весли Кларк во авторски коментар кој денес го објавил Вашингтон пост, предупредил дека Балканот е пред експлозија.

Побарал од Западот под итно да реагира и да го заштити регионот од разорното влијание на Русија, Турција, па и Кина и организациите кои врбуваат за учество во терористички организации.

Кларк, кој посредувал во постигнувањето на мирот во Босна и Херцеговина, и го предводел НАТО во бомбрардирањето на Србија 1999 година, денес е предавач на Универзитет во Калифорнија, во Лос Анџелес, како и прв човек на компанијата Wesley K. Clark & Associates.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top