Пратеник пукал со пушка кон свој колега

Еден јордански пратеник, вчера, во ходник на Парламентот, пукал со автоматска пушка кон свој колега, но не го погодил. Причина за пукањето бил личен спор меѓу пратениците.

Прочитај повеќе

„Болоре“ ќе го тужи Бe-Eм-Ве за индустриска шпионажа во Франција

Тужба против германскиот автомобилски гигнат Бe-Eм-Ве, за индустриска шпионажа, поднесе француската индустриска група „Болоре“, преку својата филијала „Аутолиб“

Прочитај повеќе

Руси прогнозираат како ќе изгледа Европа во 2035 година - Голема Албанија со дел од Македонија

Руски експерти направиле мапа на новата Европа, односно какви ќе бидат границите во нејзини рамки во 2035 година.

Прочитај повеќе

Еди Рама го доби мандатот за состав на новата влада

Претседателот на Албанија, Бујар Нишани, денеска му го додели мандатот за состав на нова влада на Албанија на новоизбраниот премиер Еди Рама, лидер на левичарската коалиција, која победи на парламентарните избори на 23 јуни годинава.

Прочитај повеќе

(Вознемирувачко видео) Го чува мумифицираното тело на починатиот син 18 години!

Јони Бакарадзе од Грузија починал кога имал 22 години, а неговиот син бил само една година и 9 месеци. За детето да не го заборави таткото, дедото наредил Јони да биде мумифициран.

Прочитај повеќе

Пронајден Уругваец кој исчезнал на Андите пред четири месеци, јадел глувци за да преживее

Една аргентинска спасувачка екипа го пронајде жив Уругваецот Фернандо Гомез Сиркунегва (58), кој четири месеци беше прогласен за исчезнат за време на снежна бура на Андите

Прочитај повеќе

Карла дел Понте: Воена операција во Сирија ќе предизвика уште поголем број жртви

Евентуална воена интервенција во Сирија ќе предизвика повеќе жртви и ќе доведе до потешко наоѓање на политичко решение за кризата, смета Карла дел Понте, член на истражувачката комисија на ОН за прекршување на човековите права во Сирија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top