(Вознемирувачко видео) Го чува мумифицираното тело на починатиот син 18 години!

Јони Бакарадзе од Грузија починал кога имал 22 години, а неговиот син бил само една година и 9 месеци. За детето да не го заборави таткото, дедото наредил Јони да биде мумифициран.

Прочитај повеќе

Пронајден Уругваец кој исчезнал на Андите пред четири месеци, јадел глувци за да преживее

Една аргентинска спасувачка екипа го пронајде жив Уругваецот Фернандо Гомез Сиркунегва (58), кој четири месеци беше прогласен за исчезнат за време на снежна бура на Андите

Прочитај повеќе

Карла дел Понте: Воена операција во Сирија ќе предизвика уште поголем број жртви

Евентуална воена интервенција во Сирија ќе предизвика повеќе жртви и ќе доведе до потешко наоѓање на политичко решение за кризата, смета Карла дел Понте, член на истражувачката комисија на ОН за прекршување на човековите права во Сирија.

Прочитај повеќе

Ужас: Осумгодишна „невеста

Осумгодишното девојче од Јемен починало од внатрешно крвавење добиено во текот на нејзината прва брачна ноќ помината со сопругот кој е пет пати постар од неа, откако стапила во брак договорен од страна на двете семејства.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Обама го прифати предлогот на Русија

Американскиот претседател, Барак Обама, синоќа го прифати предлогот на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, сириското хемиско оружје да се стави под меѓународна контрола

Прочитај повеќе

„Дневни аваз“: Босански министер учествувал во масовна кафеанска тепачка

Министерот за воени ветерани и инвалиди на Федерацијата Босна и Херцеговина, Зукин Хелез, учествувал во масовна тепачка во кафеана во градот Бугојно, објави сараевскиот весник „Дневни Аваз“.

Прочитај повеќе
Scroll To Top