Обама стравува од напад на Ал Каеда

Американскиот претседател Барак Обама наредил да се превземат сите потребни мерки на заштита, а се вели дека информациите кои ги имаат за можни напади се веродстојни и специфични.

Прочитај повеќе

Дипломат од Косово отповикан од Загреб

Приштинската телевизја КТВ во синоќешните вести објавила снимки од хрватската ТВ Нова објавени на нивната веб страна на кои се гледа како Хамити лежи на земја додека полицијата му става лисици, како и возилата кои тој ги оштетил удирајќи во нив.

Прочитај повеќе
Scroll To Top