Странските државјани во Германија тешко добиваат работа

Странските државјани, особено имигрантите од арапските држави во Германија многу потешко добиваат работа од Германците пишува весникот Дојче веле.

Прочитај повеќе

САД ќе го запре проширувањето на НАТО?

Белата куќа и Стејт департментот во 2012 година ја разгледувале можноста да и понудат на Русија да запре проширувањето на НАТО, пишува американскиот весник Вол Стрит Џурнал.

Прочитај повеќе

Израел преку САД сака да го замени Асад со некој постабилен политичар

Израел преку CАД се обидува да го смени сирискиот претседател Башар ал Асад и на негово место да стават некој што ќе биде постабилен

Прочитај повеќе

Меркел: ЕУ да не им поставува претешки цели на производителите на автомобили

Европската унија да не им поставува на производителите на автомобили претешки цели поврзани со испуштањето на јаглерод диоксид

Прочитај повеќе

Постои можност Cеверна Кореја да го рестартирала нуклеарниот реактор

Една истражувачка група од Вашингтон, базирајќи се на сателитски фотографии, тврди дека Северна Кореја најверојатно го рестартирала реакторот за плутониум

Прочитај повеќе

Ердоган: Режимот на Асад купува време

Cирискиот режим, давајќи ветувања оти ќе го предаде на уништување сиот свој арсенал хемиско оружје, само сака да купува време, смета туркиот претседател, Реџеп Таип Ердоган

Прочитај повеќе
Scroll To Top