Документите на Рудолф Хес, ставени на продажба, почетна цена 500 илјади долари

Заменикот на Хитлер, Рудолф Хес, за време на Втората светска војна отпатувал во Велика Британија за да склучи мировен договор со Лондон. Неговите наводни документи од тоа време сега се понудени на продажба.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Турската полиција со солзавец ги растера демонстрантите

Неколку десетици полицајци, потпомогнати со водени топови, ги спречија демонстрантите да дојдат на плоштадот Таксим, пренесе агнецијата Ројтерс.

Прочитај повеќе

Тајниот разговор меѓу Обама и Путин го решава проблемот во Cирија

Изјавата на американскиот државен секретар, Џон Кери, дека Cирија би можела да се спаси од бомбардирање ако го предаде хемиското оружје под контрола на меѓународната заедница, не била ниту случајна, ниту спонтана.

Прочитај повеќе

Пратеник пукал со пушка кон свој колега

Еден јордански пратеник, вчера, во ходник на Парламентот, пукал со автоматска пушка кон свој колега, но не го погодил. Причина за пукањето бил личен спор меѓу пратениците.

Прочитај повеќе

„Болоре“ ќе го тужи Бe-Eм-Ве за индустриска шпионажа во Франција

Тужба против германскиот автомобилски гигнат Бe-Eм-Ве, за индустриска шпионажа, поднесе француската индустриска група „Болоре“, преку својата филијала „Аутолиб“

Прочитај повеќе

Руси прогнозираат како ќе изгледа Европа во 2035 година - Голема Албанија со дел од Македонија

Руски експерти направиле мапа на новата Европа, односно какви ќе бидат границите во нејзини рамки во 2035 година.

Прочитај повеќе

Еди Рама го доби мандатот за состав на новата влада

Претседателот на Албанија, Бујар Нишани, денеска му го додели мандатот за состав на нова влада на Албанија на новоизбраниот премиер Еди Рама, лидер на левичарската коалиција, која победи на парламентарните избори на 23 јуни годинава.

Прочитај повеќе

(Вознемирувачко видео) Го чува мумифицираното тело на починатиот син 18 години!

Јони Бакарадзе од Грузија починал кога имал 22 години, а неговиот син бил само една година и 9 месеци. За детето да не го заборави таткото, дедото наредил Јони да биде мумифициран.

Прочитај повеќе
Scroll To Top