Македонец го преживеа хоророт со заложничката драма во Најроби

Македонец кој отишил да купи пелени за ќерка си, 20 часа бил во заложништво во трговскиот центар во Најроби, но за среќа, успеал да се извлече

Прочитај повеќе

(Видео): WikiLeaks го објави сценариото на филмот The Fifth Estate

WikiLeaks го објави сценариото на биографскиот филм за Џулијан Асанж „The Fifth Estate“ со цел да предупреди на извртените факти кои ќе бидат претставени во него. Тие го нарекуваат филмот „неодговорен, контрапродуктивен и штетен“.

Прочитај повеќе

Ал Шабаб се закани дека ќе ги ликвидира заложниците во Најроби

Сомалиската исламистичка група Ал Шабаб денеска се закани дека ќе ги убие заложницита кои ги држи во трговскиот центар „Вестгејт мол“ во кенискиот главен град Најроби.

Прочитај повеќе

Американски хеликоптер се урна во Црвеното море

Американски хеликоптер, кој полетал од брод од придружната ескадрила на носачот на авиони „Нимиц“, а кој е стациониран во Црвено Море, се урна во морските води, соопшти Командата на Петтата американска флота стационирана во Бахреин.

Прочитај повеќе

Cе повеќе тинејџери во Полска, инволвирани во он-лајн проституција

Над 10 илјади полски тинејџери се разголуваат на интернет и разменуваат свои еротски содржини, а дури 90 отсто од нив тоа го прават за пари,

Прочитај повеќе
Scroll To Top