Во Бејрут киднапирани турски пилоти

д автобус, што превезувал неколку членови на екипажот на авион на „Туркиш ерлајнс“, кој патувал од аеродромот кон хотелот, вооружени мажи го киднапирале пилотот и копилотот, додаде министерот.

Прочитај повеќе

Вучиќ сака советници од англискиот кабинет

Баерс и Лили се членови на различни партии. Баерс е лабурист и беше член на кабинетот на Тони Блер, а конзервативецот Лили беше член на владата на Тачер и Мејџор, а сега е пратеник во британскиот парламент.

Прочитај повеќе

Александар Вучиќ ќе биде новиот премиер на Србија

Во интервјуто за списанието „Неделник“ Стефановиќ изјави дека реконструкцијата на владата, во која ќе бидат сменети деветмина министри, е најдоброто нешто што може да се направи во овој момент.

Прочитај повеќе

Уапсени 36 лица, запленети 1.5 тон хашиш

Операцијата во која учествувале шпанската цивилна гарда, Европол и француската, мароканската и шпанската полиција, почна минатата година кога мароканската жандармерија пресретнала еден брод полн со хашиш и го уапсила неговиот екипаж.

Прочитај повеќе

Новинари имаат 20.000 тајни документи од Сноуден

Во извештај пред Комисија во бразилскиот Сенат, Гријноулд изјави дека програмата на американското разузнавање за глобално следење на електронските комуникации не била само за откривање и следење терористи, туку и за економска и индустриска шпионажа.

Прочитај повеќе
Scroll To Top