Таравари: Заев имаше шанса да биде Тито, ама не ја искористи

На прашање дека и СДСМ се надева на гласови од Албанците, Таравари рече дека Албанците се разочарале од СДСМ и дека тоа го покажале на претседателските избори..

Зоран Заев имаше историска шанса да биде Тито, ама не ја искористи. 

Ова вечерва во „24 анализа“ го кажа генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во делот од дебатата за тоа какви се шансите албанската опозиција да победи на изборите кај албанскиот електорат.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top