Таткото на Асанж: Вратете го дома, изгледа шокирачки

Џон Шиптон, татко на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ги повика властите на Австралија да го вратат неговиот син дома..

– Министерството за надворешни работи и премиерот на Австралија треба нешто да сторат. Може да се најде решение кое сите ќе ги задоволи. На состанокот на сенаторите објавен е разговор за екстрадиција на Џулиен Асанж – изјавил Шиптон.

Таткото на Асанж изјавил за новинарите дека го шокирал изгледот на неговиот син.

– Имам 74 години, а изгледам подобро отколку тој со 47. Шокиран сум – додал Шиптон, пишува Гардијан


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top