Технички проблеми го пореметија авионскиот сообраќај во Велика Британија

Во неделата, околу 130 летови беа откажани заради технички проблеми, но не само на „Брит ервејс“, туку и на други компании..

Слетувањето на речиси 60 авиони на компанијата „Бритиш ервејс“ на лондонскиот аеродром Хитроу денеска беше пореметено поради технички проблеми на аеродромот кој има најголем број летови во Европа.

Станува збор за речиси 10 отсто од вкупниот број летови, пренесува АП.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top