Елон Маск редовно го менува телефонот, а стариот го уништува. Зошто?

Eлон Маск редовно менува телефони, а старите ги уништува. Ова го прави наводно од безбедносни причини. Откако ќе го смени уредот, Маск ги брише сите податоци и потоа физички го уништува.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Илон Маск го почна најголемиот подвиг во историјата на човештвото

Бизнисменот и истражувач , Илон Маск најави дека наредните месеци ќе почне со тестирање на прототипот на својата ракета Starship со која планира да носи луѓе на Марс и на Месечината, како и за супербрзо патување од континент на континент на Земјата.

Прочитај повеќе

Научник од НАСА: Ќе откриеме докази за живот на Марс

НАСА наскоро ќе открие докази за живот на Марс, но човештвото сѐ уште не е подготвено да го прифати тоа, смета д-р Џим Грин, научник од американската вселенска агенција.

Прочитај повеќе

Илон Маск откри детали за леталото кое ќе оди на Марс и Месечината

Извршниот директор на компанијата „SpaceX“, Илон Маск, објави детали за вселенското летало наречено „Starship“ за кое вели дека ќе успее да пренесе голем број на луѓе и товар кон Месечината и Марс.

Прочитај повеќе

Volkswagen со свој погон за батерии за електромобили

Volkswagen има намерa наредната 2020 година, заедно со шведските партнери да започне изградба на претпријатие за производство на батерии за автомобили во Долна Саксонија, пренесува БГНЕС.

Прочитај повеќе

Средношколец од Прилеп измисли медицински шприц уникатен во светски рамки

Повеќе коморен 100 посто безбеден и ефикасен Јандреев медицински шприц синоќа беше промовиран пред здравствени работници,граѓани и ветеринари од земјава.

Прочитај повеќе

Сноуден ги предупредува високите функционери да не користат WhatsApp

Поранешниот аналитичар на американската Агенција за национална безбедност (NSА), Едвард Сноуден, ги предупредува високите владини претставници да не ја користат мобилната апликација за комуникации WhatsAp, поради ниското ниво на криптирање на пораките.

Прочитај повеќе
Scroll To Top